DAS Kelo, Rovaniemi
DAS Kelo on kahdeksankerroksinen puinen asuinkerrostalo, joka on rakennettu mahdollisimman ekologiseksi ja yhteisölliseksi, josta kertovat yhteiset tilat sekä lainattavat tavarat ja kulkuvälineet.

Asiakas
Domus Arctica -säätiö
Sijainti
Rovaniemi
Laajuus
4504 brm², 103 asuntoa
Valmistumisvuosi
2019
Palvelut
Projektinjohto ja rakennuttaminen
Valvonta
Rakennesuunnittelu
-
Vuokatin rinnealueen kehittämishanke, Sotkamo
Vuokatti 2040- kehittämishankkeen tarkoituksena on luoda Vuokatin rinnealueille visio ja aluesuunnitelma, joka monipuolistaa alueen matkailupalveluja ja vahvistaa asemaa yhtenä Suomen johtavista matkailukeskuksista.
-
OYS 2030 - Tulevaisuuden sairaala, Oulu
Oulun yliopistollisen sairaalan uudistamisohjelmassa OYS2030:ssa sairaalan toiminta ja tilat uudistetaan vastaamaan tulevaisuuden erikoissairaanhoidon haasteisiin.
-
Laakson yhteissairaala, Helsinki
Laakson yhteissairaala on Helsingin kaupungin ja HUS:n allianssimallilla toteuttama yhteishanke, joka valmistuessaan on yksi Suomen suurimmista sairaaloista.
-
Keilaniemi Tower, Espoo
Espoon Keilaniemeen nousee korkea hybriditalo, jossa on 34 maanpäällistä kerrosta ja neljä maanalaista kellarikerrosta.