Yhteystiedot

Anna kuulua itsestäsi!

ico_puhelin

Soita meille

0207 911 888

ico_sahkoposti-1

Lähetä sähköpostia

etunimi.sukunimi@ains.fi

ico_lomake

Pyydä tarjous

ico_paikka

Toimipaikat ja laskutustiedot

Hae yhteystietoja

Ilkka Pentikäinen

hallituksen jäsen, A-Insinöörit – partneri, Vaaka Partners

Jyrki Keinänen

Jyrki Keinänen

toimitusjohtaja

+358 40 662 5662
jyrki.keinanen@ains.fi

Vesa Järvinen

Vesa Järvinen

toimialajohtaja, civil engineering

+358 40 652 9898
vesa.jarvinen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Juhani Karhu

Juhani Karhu

toimialajohtaja, rakennuttaminen

+358 40 593 3783
juhani.karhu@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Timo Leppänen

Timo Leppänen

toimialajohtaja, rakennesuunnittelu

+358 40 569 6123
timo.leppanen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Jari-Tapio Aalto

Jari-Tapio Aalto

suunnittelujohtaja

+358 400 592 716
jari-tapio.aalto@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Jarno Aaltonen

Jarno Aaltonen

suunnittelujohtaja

+358 40 550 4834
jarno.aaltonen@ains.fi
Itä-Suomi
rakennesuunnittelu

Teija Auno

Teija Auno

projekti-insinööri, akustiikkasuunnittelu

+358 40 145 4700
teija.auno@ains.fi
Pohjois-Suomi
rakennesuunnittelu

Tomi Berg

Tomi Berg

yksikönjohtaja

+358 40 194 9416
tomi.berg@ains.fi
Länsi-Suomi
rakennesuunnittelu

Petrus Blomqvist

hallituksen jäsen, A-Insinöörit – sijoitusjohtaja, Vaaka Partners

Lari Eskola

Lari Eskola

johtava asiantuntija, sisäilmasto

+358 40 637 2131
lari.eskola@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Elina Haapasaari

Elina Haapasaari

henkilöstöjohtaja

+358 50 367 7188
elina.haapasaari@ains.fi

Anne Haavisto

Anne Haavisto

projektipäällikkö, PIMA-palvelut

+358 40 653 1313
anne.haavisto@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Virpi Hankaniemi

Virpi Hankaniemi

projektipäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 070 3352
virpi.hankaniemi@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Mikko Heikkinen

Mikko Heikkinen

projektipäällikkö ARK

+358 40 630 9292
mikko.heikkinen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Pirjo Hellä

Pirjo Hellä

tiimipäällikkö, ydinjätehuolto

+358 40 073 0318
pirjo.hella@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Päivi Hillner

Päivi Hillner

yhtiöjuristi

+358 40 577 1473
paivi.hillner@ains.fi

Timo Huhtala

Timo Huhtala

suunnittelujohtaja, akustiikkasuunnittelu

+358 40 643 3762
timo.huhtala@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Elsi Huovinen

Elsi Huovinen

laatupäällikkö

+358 50 430 5999
elsi.huovinen@ains.fi

Ari Husso

Ari Husso

ylläpitotiimin esimies, silta- ja taitorakenteet

+358 40 562 0123
ari.husso@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Ilkka Hyssy

Ilkka Hyssy

talousjohtaja

+358 40 662 5282
ilkka.hyssy@ains.fi

Ilona Häkkinen

Ilona Häkkinen

yksikönjohtaja, geo- ja kalliotekniikka

+358 40 683 0838
ilona.hakkinen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Ville Jaatinen

Ville Jaatinen

yksikönjohtaja

+358 40 557 3958
ville.jaatinen@ains.fi
Pohjois-Suomi
rakennesuunnittelu

Jaakko Jauhiainen

Jaakko Jauhiainen

teknologiajohtaja

+358 40 044 8913
jaakko.jauhiainen@ains.fi

Jaana Jokitulppo

Jaana Jokitulppo

suunnittelupäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 630 3757
jaana.jokitulppo@ains.fi
Pohjois-Suomi
rakennesuunnittelu

Anssi Juntunen

Anssi Juntunen

yksikönjohtaja, hankekehitys

+358 44 343 6205
anssi.juntunen@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Heidi Jämsä

Heidi Jämsä

johdon assistentti

+358 50 592 0353
heidi.jamsa@ains.fi

Ari-Matti Jänkälä

Ari-Matti Jänkälä

yksikönjohtaja

+358 50 058 1260
ari-matti.jankala@ains.fi
Pohjois-Suomi
rakennuttaminen

Jari Jäntti

Jari Jäntti

suunnittelupäällikkö, korjausrakentaminen

+358 40 653 1725
jari.jantti@ains.fi
Itä-Suomi
rakennesuunnittelu

Niina Järvinen

Niina Järvinen

markkinointipäällikkö

+358 40 842 1424
niina.jarvinen@ains.fi

Liisa Jäätvuori

Liisa Jäätvuori

johtaja, kestävä kehitys ja uudet palvelut

+358 44 300 1358
liisa.jaatvuori@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Harri Kallio

Harri Kallio

yksikönjohtaja, silta- ja taitorakenteet

+358 40 778 0957
harri.kallio@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Noora Kanerva

Noora Kanerva

asiakkuusvastaava, laboratoriopalvelut

+358 44 421 1206
noora.kanerva@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Petriikka Karttunen

Petriikka Karttunen

erikoisasiantuntija

+358 44 421 1207
petriikka.karttunen@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Petri Kela

Petri Kela

suunnittelujohtaja, silta- ja taitorakenteet

+358 50 594 0137
petri.kela@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Jukka Kettunen

Jukka Kettunen

kaupunkikehitysjohtaja

+358 40 7338 280
jukka.kettunen@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Elli Kinnunen

Elli Kinnunen

vähähiilisen rakentamisen teknologiavastaava

+358 40 620 5076
elli.kinnunen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Jari Kivelä

Jari Kivelä

yksikönjohtaja

+358 40 587 8320
jari.kivela@ains.fi
Länsi-Suomi ja Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Harri Kivistö

Harri Kivistö

yksikönjohtaja

+358 40 538 8780
harri.kivisto@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Esko Klemettilä

Esko Klemettilä

johtava asiantuntija, silta- ja taitorakenteet

+358 40 841 2882
esko.klemettila@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Samuli Korpi

Samuli Korpi

osastopäällikkö, LVIA-suunnittelu

+358 40 840 2398
samuli.korpi@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Saija Korpi

Saija Korpi

asiakkuuspäällikkö, rakennusterveyspalvelut

+358 40 190 8765
saija.korpi@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Tuomas Koski-Lammi

Tuomas Koski-Lammi

asiakkuuspäällikkö, korjaus- ja asiantuntijapalvelut

+358 40 670 0131
tuomas.koski-lammi@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Ari Kouvalainen

Ari Kouvalainen

suunnittelupäällikkö, silta- ja taitorakenteet

+358 45 128 8000
ari.kouvalainen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Juha Kulta

Juha Kulta

projektipäällikkö

+358 40 194 9470
juha.kulta@ains.fi
Länsi-Suomi
rakennesuunnittelu

Sirpa Kumpulainen

Sirpa Kumpulainen

erityisasiantuntija, ydinjätehuolto

+358 44 421 1209
sirpa.kumpulainen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Anu Kuoppamäki

Anu Kuoppamäki

rakennuttamisjohtaja

+358 50 341 1360
anu.kuoppamaki@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennuttaminen

Risto Kyhälä

hallituksen puheenjohtaja, A-Insinöörit – toimitusjohtaja, Kiinteistömaailma

Mikko Kylliäinen

Mikko Kylliäinen

yksikönjohtaja, akustiikkasuunnittelu

+358 40 641 8959
mikko.kylliainen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Markku Könnö

Markku Könnö

yksikönjohtaja

+358 50 609 21
markku.konno@ains.fi
Länsi-Suomi
rakennuttaminen

Ville Laine

Ville Laine

teknologiajohtaja

+358 50 322 2281
ville.laine@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Piritta Laitakari

Piritta Laitakari

suunnittelupäällikkö

+358 40 669 3656
piritta.laitakari@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Teemu Laurila

Teemu Laurila

yksikönjohtaja, ydinjätehuolto

+358 44 421 1210
teemu.laurila@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Jussi Lehtinen

Jussi Lehtinen

yksikönjohtaja

+358 45 864 2700
jussi.lehtinen@ains.fi
Etelä-Suomi ja Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Kari Lehtola

Kari Lehtola

asiakkuuspäällikkö, taloyhtiöpalvelut

+358 40 037 2703
kari.lehtola@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Jarmo Leskelä

Jarmo Leskelä

tekninen johtaja, rakennustuotteet

+358 40 541 8790
jarmo.leskela@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Jesse Lietzén

Jesse Lietzén

projektipäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 672 5121
jesse.lietzen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Kimmo Liukkonen

hallituksen jäsen, A-Insinöörit – toimitusjohtaja, Quattro Mikenti Group

Sari Loponen

Sari Loponen

johtava kustannusasiantuntija

+358 40 846 6696
sari.loponen@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Tuukka Lyly

Tuukka Lyly

projektipäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 50 470 5355
tuukka.lyly@ains.fi
Etelä- ja Länsi-Suomi
rakennesuunnittelu

Niko Manninen

Niko Manninen

projektipäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 673 3230
niko.manninen@ains.fi
Itä-Suomi
rakennesuunnittelu

Vesa-Matti Matikainen

Vesa-Matti Matikainen

vanhempi erikoisuunnittelja, geo- ja kalliotekniikka

+358 40 195 9995
vesa-matti.matikainen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Valtteri Meriläinen

Valtteri Meriläinen

yksikönjohtaja

+358 40 504 2063
valtteri.merilainen@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Antti Mikkilä

Antti Mikkilä

suunnittelupäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 648 1979
antti.mikkila@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Jarmo Mikkonen

Jarmo Mikkonen

suunnittelupäällikkö, tie- katu- ja aluesuunnittelu

+358 40 585 6666
jarmo.mikkonen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Petri Moksén

Petri Moksén

yksikönjohtaja

+358 50 534 7257
petri.moksen@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennuttaminen

Riku Niemelä

Riku Niemelä

suunnittelujohtaja

+358 40 589 4821
riku.niemela@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Kari Niemi

Kari Niemi

suunnittelujohtaja, silta- ja taitorakenteet

+358 40 019 2896
kari.niemi@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Henry Niemi

Henry Niemi

projektipäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 660 4898
henry.niemi@ains.fi
Sisä-ja Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Ville Niemikari

Ville Niemikari

asiakkuuspäällikkö, digitaaliset palvelut

+358 40 707 5800
ville.niemikari@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Kari Niskanen

Kari Niskanen

projektipäällikkö, kosteudenhallinta ja rakennusfysiikka

+358 40 718 2565
kari.niskanen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Joonas Nortio

Joonas Nortio

projektipäällikkö, kosteudenhallinta

+358 40 670 6747
joonas.nortio@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Esa Nousiainen

Esa Nousiainen

erikoisasiantuntija, teollisuusakustiikka

+358 40 728 9216
esa.nousiainen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Johanna Närhi

Johanna Närhi

maankäyttöpäällikkö, tie-, katu- ja aluesuunnittelu

+358 40 746 5533
johanna.narhi@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Jukka Oja-Lipasti

Jukka Oja-Lipasti

yksikönjohtaja

+358 40 0609 365
jukka.oja-lipasti@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Rauno Pakanen

Rauno Pakanen

rakennusterveysasiantuntija, kuntotutkimukset

+358 50 468 0020
rauno.pakanen@ains.fi
Pohjois-Suomi
rakennuttaminen

Paula Pohjanperä

Paula Pohjanperä

suunnittelujohtaja, geo- ja kalliotekniikka

+358 40 747 1373
paula.pohjanpera@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Sami Punkari

Sami Punkari

suunnittelujohtaja, geotekniikka

+358 40 865 3893
sami.punkari@ains.fi
Sisä-Suomi
civil engineering

Seppo Raiski

Seppo Raiski

yksikönjohtaja, korjaus- ja asiantuntijapalvelut

+358 40 042 2591
seppo.raiski@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Jussi Rantanen

Jussi Rantanen

suunnittelupäällikkö

+358 40 722 4301
jussi.rantanen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Jussi Rauhala

Jussi Rauhala

suunnittelupäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 648 1957
jussi.rauhala@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Pekka Rauhala

Pekka Rauhala

suunnittelujohtaja

+358 40 543 5215
pekka.rauhala@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Tomi Rautiainen

Tomi Rautiainen

yksikönjohtaja

+358 50 540 7015
tomi.rautiainen@ains.fi
Itä-Suomi
rakennesuunnittelu

Jari Rissanen

Jari Rissanen

projektipäällikkö, korjaustutkimukset ja -suunnittelu

+358 40 481 4656
jari.rissanen@ains.fi
Itä-Suomi
rakennesuunnittelu

Ruut Ronni

Ruut Ronni

rakennuttajapäällikkö

+358 40 126 2300
ruut.ronni@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennuttaminen

Timo Saanio

Timo Saanio

hankekehitysjohtaja

+358 40 506 5671
timo.saanio@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Markus Saari

Markus Saari

hankekehitysjohtaja

+358 44 9819 828
markus.saari@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Olli Saarinen

Olli Saarinen

tekninen johtaja, rakennesuunnittelu

+358 40 065 4209
olli.saarinen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Mikko Saarinen

Mikko Saarinen

liiketoimintajohtaja Proxion Oy

+358 40 58 70 499
mikko.saarinen@proxion.fi
civil engineering

Henri Salonen

Henri Salonen

puurakennesuunnittelun kehityspäällikkö

+358 40 528 5619
henri.salonen@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Silja Sarkamo

Silja Sarkamo

viestintäjohtaja

+358 50 379 4767
silja.sarkamo@ains.fi

Petri Sippola

Petri Sippola

projektipäällikkö

+358 50 534 8229
petri.sippola@ains.fi
Pohjois-Suomi
rakennesuunnittelu

Esa Suomalainen

Esa Suomalainen

yksikönjohtaja

+358 40 029 9644
esa.suomalainen@ains.fi
Itä-Suomi
rakennesuunnittelu , rakennuttaminen

Joose Takala

Joose Takala

projektipäällikkö, akustiikkasuunnittelu

+358 40 664 5757
joose.takala@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Mikko Tarri

Mikko Tarri

yksikönjohtaja, korjaussuunnittelu

+358 40 057 6633
mikko.tarri@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Anssi Ticklén

Anssi Ticklén

rakennuttamisjohtaja

+358 40 137 7765
anssi.ticklen@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennuttaminen

Jukka Tikkamäki

Jukka Tikkamäki

suunnittelupäällikkö, tie-, katu- ja aluesuunnittelu

+358 40 199 0560
jukka.tikkamaki@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Risto Tulenheimo

Risto Tulenheimo

tietohallintojohtaja

+358 40 801 4110
risto.tulenheimo@ains.fi

Jouni Turunen

Jouni Turunen

suunnittelujohtaja, tie-, katu- ja aluesuunnittelu

+358 40 717 5893
jouni.turunen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Jussi Vaiste

Jussi Vaiste

suunnittelujohtaja

+358 40 197 2217
jussi.vaiste@ains.fi
koko Suomi
rakennesuunnittelu

Rami Valtonen

Rami Valtonen

yksikönjohtaja, kustannus- ja määrälaskenta

+358 50 552 0033
rami.valtonen@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Saija Varjonen

Saija Varjonen

suunnittelujohtaja, korjaussuunnittelu ja kuntotutkimukset

+358 40 777 5973
saija.varjonen@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

Juha Vehmas

Juha Vehmas

esisuunnittelupäällikkö, tie-, katu- ja aluesuunnittelu

+358 40 017 8926
juha.vehmas@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Markus Ventola

Markus Ventola

yksikönjohtaja, tie-, katu- ja aluesuunnittelu

+358 40 669 2454
markus.ventola@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Tuomo Virtanen

Tuomo Virtanen

projektipäällikkö, rakennesuunnittelu

+358 40 628 1232
tuomo.virtanen@ains.fi
Etelä-Suomi
rakennesuunnittelu

Kati Hagros

hallituksen jäsen, A-Insinöörit – digitalisaatiojohtaja, Aalto-yliopisto

Unto Hartikainen

Unto Hartikainen

rakennuttamisjohtaja

+358 40 738 6483
unto.hartikainen@ains.fi
rakennuttaminen

Petteri Karjalainen

Petteri Karjalainen

rakennesuunnittelija

+358 40 7112 931
petteri.karjalainen@ains.fi
rakennesuunnittelu

Jarkko Koskipalo

Jarkko Koskipalo

johtaja, uudet liiketoiminnat

+358 400 174 077
jarkko.koskipalo@ains.fi
koko Suomi
rakennuttaminen

Anssi Laaksonen

Anssi Laaksonen

tekninen johtaja

+358 50 540 3231
anssi.laaksonen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Arttu Lehtonen

Arttu Lehtonen

projekti-insinööri

+358 40 669 4343
arttu.lehtonen@ains.fi
rakennesuunnittelu

Roosa Leino

Roosa Leino

kustannusasiantuntija

+358 40 587 1295
roosa.leino@ains.fi
rakennuttaminen

Jari Martikainen

vanhempi asiantuntija

+358 44 421 1211
jari.martikainen@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Tuomo Nevala

Tuomo Nevala

rakennuttajapäällikkö

+358 40 574 6478
tuomo.nevala@ains.fi
Pohjois-Suomi
rakennuttaminen

Ville Rajakallio

Ville Rajakallio

rakennuttajapäällikkö

+358 44 535 0981
ville.rajakallio@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennuttaminen

Heikki Saarikivi

Heikki Saarikivi

vanhempi erikoissuunnittelija, geo- ja kalliotekniikka

+358 400 412 924
heikki.saarikivi@ains.fi
koko Suomi
civil engineering

Tea Tikkanen

Tea Tikkanen

rakennuttajapäällikkö

+358 41 730 7014
tea.tikkanen@ains.fi
Itä-Suomi
rakennuttaminen

Tiina Volmer

Tiina Volmer

johtaja, yrityskaupat

+358 50 411 3932
tiina.volmer@ains.fi

Timo Vuolle

Timo Vuolle

suunnittelujohtaja, korjaussuunnittelu

+358 40 7760 043
timo.vuolle@ains.fi
Sisä-Suomi
rakennesuunnittelu

80 milj. €
liikevaihto

820
työntekijää

32 %
asiantuntijoista naisia

Toimipaikkojen osoitteet

TAMPERE


Päätoimipiste
Puutarhakatu 10, 33210 Tampere
Yhtiöt: A-Insinöörit Suunnittelu Oy,
A-insinöörit Civil Oy

Peltokatu 26, 33100 Tampere
Yhtiö: A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy


ESPOO


A-Insinöörit Espoo
Bertel Jungin aukio 9, 02600 Espoo
Yhtiöt: A-Insinöörit Suunnittelu Oy,
A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy,
A-Insinöörit Civil Oy



HELSINGIN LABORATORIO


A-Insinöörit laboratorio
Ruosilantie 7 B, 00390 Helsinki
Yhtiöt: A-Insinöörit Suunnittelu Oy,
A-Insinöörit Civil Oy



JOENSUU


A-Insinöörit Joensuu
Penttilänkatu 1 F, 80220 Joensuu
Yhtiö: A-Insinöörit Suunnittelu Oy

Länsikatu 15, huone 1C220, 80110 Joensuu
Yhtiö: A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy

KOKKOLA


A-Insinöörit Kokkola
Mannerheiminaukio 7 A, 67100 Kokkola
Yhtiö: A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy



KUOPIO


A-Insinöörit Kuopio
Viestikatu 7 C, 70600 Kuopio
Yhtiöt: A-Insinöörit Suunnittelu Oy,
A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy, A-Insinöörit Civil Oy

 

OULU


A-Insinöörit Oulu
Alasintie 10, 90400 Oulu
Yhtiöt: A-Insinöörit Suunnittelu Oy,
A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy,
A-Insinöörit Civil Oy



PORI


A-Insinöörit Pori
Vanha Kehräämö, Pohjoisranta 11,
28100 Pori
Yhtiöt: A-Insinöörit Suunnittelu Oy




ROVANIEMI


A-Insinöörit Rovaniemi /
Prodeco Oy Lappi

Pohjolankatu 2, 4. krs., 96100 Rovaniemi
Yhtiöt: Prodeco Oy Lappi



TURKU


A-Insinöörit Turku
Ilmarisenkatu 18 A, 20520 Turku
Yhtiö: A-Insinöörit Suunnittelu Oy
A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy


VAASA


A-Insinöörit Vaasa
Pitkäkatu 37, 65100 Vaasa
Yhtiö: A-Insinöörit Suunnittelu Oy

Laskutusosoitteet

Verkkolaskuoperaattorinamme toimii Basware Oyj, jonka välittäjätunnus on BAWCFI22.

A-Insinöörit Oy (konserniyhtiö)

Y-tunnus: 2922537-7
Verkkolaskuosoite (OVT): 003729225377
PL-laskutusosoite: PL 28476,
00021 Laskutus


A-Insinöörit Suunnittelu Oy

Y-tunnus: 0211382-6
Verkkolaskuosoite (OVT): 003702113826
PL-laskutusosoite: PL 28480,
00021 Laskutus


A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy

Y-tunnus: 0794541-0
Verkkolaskuosoite (OVT): 003707945410
PL-laskutusosoite: PL 28472,
00021 Laskutus

 

A-Insinöörit Civil Oy

Y-tunnus: 0113554-8
Verkkolaskuosoite (OVT): 003701135548
PL-laskutusosoite: PL 29567,
00021 Laskutus


Prodeco Oy Lappi

Y-tunnus: 2311110-9
Verkkolaskuosoite (OVT): 003723111109
PL-laskutusosoite: PL 28466,
00021 Laskutus